Welcome to the web-site of the insaNe brotherhooD™
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Вицеви со Мујо и Хасо

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
avatar

Posts : 29
Join date : 2011-01-04

PostSubject: Вицеви со Мујо и Хасо   Thu Jan 06, 2011 1:54 am

ИСПИТ

Си биле Мујо и Хасо и полагале испит.

Прв влегол Мујо и професорот му ги поставува следниве прашања:

1.Кога било Илинденското Востание?

-1903 одговорил Мујо.

2.Кој ја создал глаголицата?

-Кирил почнал,Методиј завршил,одговорил Мујо.

3.Дали постојат вонземјани?

-Се верува, но не е докажано,одговорил Мујо.

Мујо ти положи му рекол професорот .Мујо излегол и му ги кажал сите одговори на Хасо и Хасо влегол.

1.Кога си роден? Прашува професорот.

-1903, кажал Хасо

2.Кој те направил? Прашал професорот.

-Почнал Кирил, Методиј завршил, одговара Хасо.

3. Да не си ти ЛУД?

-Се верува, но не е докажано, рекол Хасо.

МУЈО И ХАСО ВО ЗАТВОР

Мујо и Хасо направиле некое убиство и ги пикнале во затвор.Во затворот тие биле сместени на два кревети, Мујо долу а Хасо горе.Вечерта дошле полицајците и го истепале Хасо. Другиот ден пак Хасо го истепале, така и на третиот ден . И на третио ден Хасо му рекол на Мујо:Ај да се смениме со местата , ти горе а јас долу. Мујо прифатил и се смениле со местата. Кога вечерта дошле полицајците рекле:Абе доста му е на овој горе , ај овој долу да го потепаме малку. И пак Хасо го истепале полицајците!!!!

ЗАЉУБЕН МУЈО

Оди Мујо на доктор...

- Докторе имам проблем... Се заљубив...

- Што е проблемот овде, тоа се прекрасни вести

- Но докторе не е баш така лесно...

Се заљубив во животно

- Животно? Кое животно?

- Во коњ докторе...

На ова докторот збунето вели:

- Чекај малку Мујо, се заљуби во коњ или кобила?

- Па кобила докторе, не сум јас педер!

ТАКСИ

Мујо бил тешко болен. Неговата жена Фата отишла да го посети. Кога дошла се поздравиле и таа му реклa:
-Мујо, да ти кажам што ми се случи по патот!?
-Што!!??
-Повикнав јас такси и на сред пат погледнав во торбата ми го нема паричникот!!!
-И!?
-Му објаснив на возачов и тој ми рече:
-Не се плашете госпоѓо се тоа јас ке средам...
-И Мујо, одедаш возачот скрена во една уличка ми се заврти и ми рече:
-Госпоѓо ако ви го нема паричникот, бирајте:
-Или ке ми го попушите или ке ми испеете некоја песна!!!
Мујо веднаш рекол:
-И која песна му испеа!?
-Па Мујо, па мислиш ли ти дека мене ми е до песна кога ти си во болница!?!

ЗАТВОР

Отишле Мујо и Хасо во затвор,

Мујо си легнал на креведот а Хасо почнал да тропа по ѕидовите,

и веднаш Мујо вика: Хасооо немој да тропаш ке не избркат!!!
Back to top Go down
View user profile http://ib-team.board-directory.net
 
Вицеви со Мујо и Хасо
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
insaNe brotherhooD :: Забава :: Вицеви-
Jump to: