Welcome to the web-site of the insaNe brotherhooD™
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 NASA креира игра!

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
avatar

Posts : 29
Join date : 2011-01-04

PostSubject: NASA креира игра!   Wed Jan 05, 2011 3:28 am

Претходната недела на Stream мрежата се појави бесплатна игра Moonbase Alpha,игра која е развиена од Американската свемирска агенција NASA,во која до 6 играчи може да ја играат играта која се случува блиска иднина,и чија задача е да се спаси база на Месечината која ја погодил метеор.Играта е прво издание на Learning Technologies програмата на NASA,која има за цел да го зголеми интересот за свемирската програма на оваа агенција преку играње.Играта е ко-развиена во соработка со Army Games Studio и Virtual Heroes,а одлуката NAsA да влезе во оваа приказна е помогната со успехот кој го остварија овие две студија со претходните изданија.
Back to top Go down
View user profile http://ib-team.board-directory.net
 
NASA креира игра!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Lovački nož
» NASA astronaut will tweet, take YouTube questions ... live from space

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
insaNe brotherhooD :: General :: НОВОСТИ-
Jump to: