Welcome to the web-site of the insaNe brotherhooD™
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Прва победа за Македонија на WCG 2010

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
avatar

Posts : 29
Join date : 2011-01-04

PostSubject: Прва победа за Македонија на WCG 2010   Wed Jan 05, 2011 3:29 am

Тимот ENTiTY ја порази фаворизиранта репрезентација од Данска во Counter Strike и со тоа и ја донесе првата победа на Македонија на Големото Финале WCG 2010 во Лос Анџелес. Натпреварот се одигра во текот на вчерашниот ден, a oва воедно е и првата победа на Македонската е-Спорт Федерација на годинешното е-спорт финале. Тимот ENTiTY беше победник на Националното првенство во Македонија во организација на Македонската е-Спорт Федерација, а помогнато од Град Скопје и T-Home. Денес ќе се одиграат уште два меча, првиот против тимот bet4gamers од Шпанија, а вториот против Earthquake од Романија. Излезот од групата е на повидок, но за таа цел потребна ќе биде уште една победа. Ни останува само да се надеваме на тоа и секако им посакуваме многу среќа на нашите гејмери во Лос Анџелес.
Back to top Go down
View user profile http://ib-team.board-directory.net
 
Прва победа за Македонија на WCG 2010
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» 2010 Bulwer-Lytton Fiction Contest Winners
» Headache 2010-2011
» 2010: My year for The Migraine Problem: Now Gabapentin (Neurontin)
» XP Internet Security 2010
» New Year Text Messages (SMS) for 2010

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
insaNe brotherhooD :: General :: НОВОСТИ-
Jump to: